Kształcenie w sieci

2_1Ostatnie lata to okres, gdy okazuje się, że coraz większe grono naszych rodaków regularnie myśli o tym, by się zawodowo rozwijać i dlatego szukają dla siebie ciekawych propozycji, dzięki którym stanie się to możliwe. Tak właśnie rozwijają się kursy online. Ludzie, którzy są zapracowani i zabiegani coraz częściej decydują się na to, by uczestniczyć w kursach online, ponieważ wyłącznie na takie opcje będą się mogli zdecydować ze względu na swoje czasowe ograniczenia. Jeśli zasadniczo brakuje nam czasu i dlatego właśnie nie możemy udać się na klasyczny kurs w takiej sytuacji kurs online będzie dla nas konkretnym rozwiązaniem, ponieważ można w nim uczestniczyć bez wychodzenia z domu a kolejne lekcje i zadania będzie można wykonywać na specjalnie przygotowywanych platformach, na których to my decydujemy kiedy i jak często będziemy pracować nad swoim rozwojem. W przypadku osób o ograniczonych możliwościach czasowych będzie to rzeczywiście bardzo wygodna opcja.

Pomysł na kursy online – jakie platformy wybrać?

Kursy online w naszym kraju rozwijają się coraz prężniej i dlatego coraz częściej możemy słyszeć o różnych platformach, które stają się je nam zaproponować. Pokrótce postaramy się powiedzieć o tym jakie obecnie rozwiązania są dostępne, gdy chodzi o kursy wideo i w ramach jakich witryn mamy okazję do tego, by w nich uczestniczyć, a jak się okazuje tych konkretnych propozycji nie brakuje. Więcej propozycji na naszym serwisie eszkola.edu.pl

Udemy.com
To podstawowa platforma, na jaką trzeba zwracać uwagę. Międzynarodowy serwis, w ramach którego mamy okazję uczestniczyć w tysiącach różnorakich kursów. To od nas zależy co wybieramy. Zawsze jednak dostaniemy solidnie przygotowany kurs, który oparty będzie również o przekaz wideo i dlatego powinniśmy być z tej propozycji rzeczywiście zadowoleni. To w tej chwili chyba najlepiej znana na świecie platforma, gdy chodzi o kursy online.
pobrany-plik-1Lynda.com
To kolejny przykład platformy zagranicznej, która doskonale się rozwinęła i przyciąga bardzo wielu uczestników internetowych kursów. Można powiedzieć, że jej twórcy idealnie wpisali się w tendencję rynku i rzeczywiście stworzyli taki obraz, który sprawia, że platforma jest odbierana pozytywnie. Mamy tam wiele ciekawych kursów z różnych branż i każdy może zacząć się rozwijać.

Polskie platformy z kursami online

Te dwie wspominane międzynarodowe propozycje są oczywiście tymi, które wpłynęły na takie a nie inne kształtowanie się naszego krajowego rynku. Sukces międzynarodowych platform jak można przypuszczać stał się czynnikiem decydującym o sukcesie witryn krajowych, o których będzie coś więcej poniżej
pobrany-plik-2Eduweb.pl
To atrakcyjna propozycja ponieważ oprócz tego, że mamy dostępne setki różnorakich gotowych kursów wideo to dodatkowo pojawiają się tam również propozycje szkoleń prowadzonych żywo, dlatego bez wątpienia będzie to istotny element, na jaki powinno się zwrócić uwagę. Można uczestniczyć na tej platformie w kursach z wielu różnorakich dziedzin. Jednocześnie po zakończeniu kursów najczęściej mamy szanse na otrzymanie certyfikatu.
Strefakursów.pl
To miejsce, gdzie dostajemy okazję do uczestniczenia w kursach typowo internetowych związanych również z tą branżą. Mamy szanse na to, by nauczyć się tworzenia stron www, rozpoczniemy swoją przygodę z projektowaniem, nauczymy się pracować z grafiką.
Psboy.pl
To miejsce, gdzie mamy szanse na uczestniczenie w kursach, które umożliwiają powiększenie umiejętności w zakresie obsługi Adobe, do tego znajdzie się tam kilka kursów dotyczących również jezyka HTML oraz propozycje związane z SEO a także typowe kursy dla grafików, które zostały dobrze dopracowane.
imagesKuvi.pl
To miejsce, gdzie mamy w sumie ponad 1700 minut darmowych kursów różnego rodzaju a do tego również propozycje kursów płatnych. Większość z nich dotyczy tworzenia stron www oraz różnych języków programowania. Serwis będzie więc kierował ofertę przede wszystkim do osób bezpośrednio związanych z zagadnieniami komputerowymi.